מה שימח אותך היום?

 

 

להאיר את הטוב ולהגביר את תשומת הלב אליו, ללמד את המיינד שלנו לשים לב לדברים הטובים שחולפים על פנינו, זו משימה לא פשוטה. האבולוציה לימדה אותנו לשים לב קודם כל למה שמפחיד אותנו, זה מנגנון הישרדות בסיסי.
אם רודף אחרי אריה ואני אתמקד בלהריח את הפרחים , כנראה שלא היינו שורדים כדי לדבר על זה,ולכן טוב מאוד שיש לנו את תחושת הפחד והדחיפות שתניע אותנו לפעולה .

ביום יום שלנו לעומת זאת , רוב הדברים לא דחופים כמו לברוח מאריה. רוב הדברים שמאיימים עלינו או מפחידים אותנו דווקא יפתרו טוב יותר אם נשמור על קור רוח ונחשוב בבהירות יותר מאשר אם נגייס את כוח הרגלים שלנו ונברח. רק שהטבע שלנו עוד לא עשה את השינוי הזה. אנחנו יכולים לפעמים להרגיש פחד עמוק ואמיתי מעימות בעבודה כאילו זה אריה או שריפת יער שמאיימת להגיע לנו עד המערה.

מה עושים?

אחת הדרכים הידועות להתמודד עם הרגשות האלה, עם תחושת איום ולחץ , היא להסתכל על הדברים הטובים , לשים לב אליהם ולהעצים אותם.
אבל , קל יותר להגיד מלעשות אני יושבת ויושבת לחשוב על דברים טובים שקרו לי, ואת הראש שלי מציפות רק מחשבות רעות , " מה יהיה" , "מה כבר היה ויושב לי על הלב" , מה הייתי צריכה לעשות או להגיד אחרת , למוח יש אין סוף דרכים להסיט אותנו לכיוונים של פחד והישרדות.

יום אחד בעקבות פוסט שקראת הבאתי את התרגיל הזה ישר לשעת ההרדמה.
"מה שימח אותך היום ?" שאלתי את מיה שבקרוב תחגוג 3,
"למשל אותי שימח לבוא לקחת אותך מהגן " הסברתי כשהיא לא הבינה מה אני רוצה.
ו"שימח אותי שלא היו פקקים בדרך לעבודה, ומה שימח אותך?" " אולי שימח אותך לבוא הביתה ולקבל עוגיה" שאלתי אותה
"כן" ומה עוד" שאלתי ושימח אותי גם לאכול בסקוייט בגן" " ומה עוד?"

מאז ככה נגמר כל יום שלנו. לפעמים רק אני מספרת לה מה שימח אותי והיא שואלת "מה עוד" עד שכבר נגמרות לי התשובות
לפעמים גם היא משתפת על דברים ולפעמים יוצא פתאום משהו עצוב , אז לאחרונה יש גם "מה העציב אותך" כי גם להיות עצוב זה בסדר ואפילו לכעוס.

אני זוכה לחשוב בכל יום על הדברים שמשמחים אותי, להעביר למיה את הדפוס והעיקרון של מיקוד בטוב ובכלל בקבלת רגשות , והשיחה היומית הזו , זה מה שמשמח אותי, בכל פעם מחדש

שתפו את הפוסט:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp